שאלות נפוצות

האם זה נכון להשקיע היום בנדל"ן בבודפשט?
בהחלט! השוק ההונגרי ובפרט שוק הנדל"ן בבודפשט, מציג נתונים אטרקטיביים מאוד להשקעה, בוודאי למשקיע הזר.

מהו שיעור השכירות בעיר?
מן הסתם, השיעור משתנה בהתאם לסוג הנכס ולפרמטרים שונים. על פי המחקרים והנתונים, הרי שכיום עומדת התשואה השנתית על 7 עד 12 אחוז. אנחנו בחברה דואגים להשביח את הנכסים על מנת שתוכלו למקסם את הרווח שלכם למקסימום.

האם בתור משקיע זר אני יכול לרכוש דירה בעיר?
בהחלט! היום משקיעים זרים יכולים לרכוש דירות ונכסים בעיר ללא שום בעיה. ניתן לבצע זאת באופן ישיר או דרך חברה שממוקמת בהונגריה (משיקולים של בירוקרטיה ומס). חברה מקומית איננה זקוקה לאישור מיוחד לצורך רכישת נכסים במדינה, אך יש עלויות קבועות שכרוכות בתפעול הנכסים.

האם משתלם לפתוח חברה בהונגריה לצורך רכישת נדל"ן בבודפשט?
הרשויות במדינה מאפשרות הן ליחידים והן לחברות להשקיע בנדל"ן במדינה. לעיתים זה מאוד משתלם להקים חברה, מבחינה בירוקרטית ומבחינת מיסוי, אך צריך לבחון כל מקרה לגופו. אנחנו נעזור לכם לבדוק את הנושא ובמידה ויש צורך, נעזור לכם לפתוח חברה.

מתי נכון לרכוש דירה בבודפשט?
הזמן הטוב ביותר לעשות את זה, תלוי בשוק. בדרך כלל השווקים יציבים ועל כן, הזמן הוא תמיד מתאים. אך בשביל לקבל תמונה מלאה יותר, אנחנו נציג בפניכם את הנתונים כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם משקיעים בזמן הנכון.

האם בתור משקיע זר עלי לשלם מס הכנסה לרשויות בהונגריה?
משקיע זר שאיננו מתגורר במדינה, מחויב בתשלומי מס עבור הכנסות שמקורן בהונגריה. זוגות נשואים נדרשים לשלם מס בנפרד.

כיצד מחשבים מס על הכנסות מדמי שכירות?
בהונגריה גובים מס הכנסה על שכירות בגובה 16 אחוז, אך מן ההכנסה החייבת, מנוכים סכומים של הוצאות תחזוקה, ניהול וכן ניכוי פחת בשווי 2 אחוז מההכנסה החייבת.

 האם יש לשלם בהונגריה מס רכישה על הכנס?
רשויות המס במדינה גובות מס רכישה בשווי 4 אחוז מכל עסקת מקרקעין.

איך מחשבים מס בגין מכירת נכס בהונגריה?
רשויות המס במדינה גובות רווחי הון של תושב זר בשיעור אחיד של 16 אחוז (אחרי ניכוי הוצאות נלוות). במידה והמוכר איננו יכול להציג את המסמכים על הוצאות אלה (הוצאות השבחה, רכישה, מכירה, וכדומה), היא שהוא יחושב על פי 16 אחוז מסך 25 אחוז הכנסות ברוטו. אם הנכס מוחזק מספר שנים על ידי בעליו, ייתכן והוא יהיה זכאי לקבל זיכוי משמעותי עד פטור מלא.  

מדוע נכון עבורי השכיר את הנכס במשך מספר שנים עד שמוכרים אותו?
אחרי שאנחנו קונים נכס בהונגריה, יש להמתין מספר שנים בטרם מחליטים למכור אותו, מאחר ושיעור המס בגין רווחי הון במכירה פוחת ככל שמחזיקים בנכס יותר זמן. החל משנה שלישית מקבלים זיכוי של 10 אחוז, בשנה הרביעית זיכוי של 40 אחוז, בשנה החמישית זיכוי של 70 אחוז, ולאחר מכן פטור מלא.

האם יש לשלם מסים נוספים, כגון מס רכוש, מס על הקרקע, מס בניין?
ברכישת נדל"ן להשקעה בבודפשט על ידי משקיע פרטי, אין צורך לשלם מס רכוש, בניין או מס על הקרקע, אלא רק במקרה שמדובר ברכישה שמתבצעת על ידי חברה.

מה הן השכונות הכי מבוקשות בעיר?
בודפשט מחולקת כידוע לשני חלקים, בודה ופשט וכן היא מחולקת לרבעים שונים. כיום, האזורים האטרקטיביים ביותר של העיר נמצאים ברובע החמישי, השישי והשביעי, וכן בחלקים מסוימים ברובע השמיני והתשיעי. מדובר על אזורים במרכז העיר.

 

תפריט

צור קשר

x